کامیون مواد غذایی در حال ظهور مفهوم در مهمان نوازی

[ad_1]

قول آشپز بسیار مشهور می گوید “بزرگترین غذاهای بسیار ساده است. –اگوست Escoffier” محصولات غذایی و آشامیدنی صنعت یکی از وسیع ترین بخش از مهمان نوازی که در آن سادگی تعریف شده است با چشم انداز. “کامیون مواد غذایی” ساده ترین مثال از مواد غذایی خیابانی در خدمت توسط وسایل نقلیه در حال حرکت. با افزایش درآمد قابل تصرف از طبقه متوسط; هزینه های فست فود آگاهی تغذیه ای از جنبه های تلفن همراه سبک زندگی و نیاز مواد غذایی در رفتن ساخته شده است این مدل یک انتخاب محبوب در میان جمعیت هند هر دو به مشتریان و سرمایه گذاران. با توجه به مطالعه این صنعت باید رسیدن به رشد درآمد در نرخ 3.7 درصد در پنج سال آینده است که رشد قابل توجهی را برای یک تازه معرفی شده میباشد.

آن است که تبدیل شدن به یک انتخابی انتخاب بیش از یک به طور منظم رستوران جدید برای کارآفرینی فعالیت با پایین سرمایه گذاری و حداقل خطرات. چند مورد از مزایای آن به شرح زیر است.

آن در نظر گرفته شده است به کم سرمایه گذاری با سود بالا مواد غذایی ایده های کسب و کار عمدتا به دلیل آن را شامل حداقل سرمایه گذاری مقرون به صرفه در برابر نشسته و رستوران. این یکی از اصلی ترین مزیت های رقابتی در حال اجرا یک کامیون مواد غذایی به جای به طور منظم رستوران. علاوه بر این به کاهش سرمایه گذاری خرید یک کامیون را می توان با جایگزین اجاره. بعدی انتخاب تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز اداره می شود با توجه به دهنه منو مانند تجهیزات آشپزخانه از جمله اگزوز grillers حرارت لامپ و هر گونه تخصص و تجهیزات خاص خود را مواد غذایی نیاز دارد.

یکی دیگر از مزیت است که آن را نشانی از نیاز به سرمایه گذاری در گران قیمت آب و برق, استخدام طیف گسترده ای از کارکنان و مالیات قابل استفاده در رستوران ها به طور منظم. این کاهش بیشتر از سرمایه & عملیاتی سرمایه گذاری ارائه یکبار مصرف درآمد حاصل از سرمایه به صرف منو مهندسی و بازاریابی است. از سوی دیگر آن هزینه های عملیاتی هستند که ماه به ماه و محدود به عنوان در هر مورد نیاز & محدوده عملیات و یا پرداخت می شود انعطاف پذیری برای مدیریت هزینه های عامل را به عنوان به خوبی به عنوان آن نیاز به برهم زدن روال عملیات تعمیر و نگهداری و تعمیر هستند و به راحتی قابل کنترل و حتی تعویض بدون سرمایه گذاری عمده است.

آنها بیشتر چشم جذاب و بهداشتی با کیفیت بهتر مواد غذایی ارزش برای پول به عنوان شرح داده شده توسط بسیاری از مشتریان به طوری که آنها تبدیل شده اند آخرین مد زودگذر در مواد غذایی و آشامیدنی در جهان است.

آن را ارائه می دهد و جیب دوستانه معاملات برای تمام واقعیت از مصرف کنندگان است. محدوده قیمت شروع می شود از 10 تومان به 200 تومان به 500 تومان متفاوت در همه ممکن است جنبه های سبزی و غیر سبزی استارت به وعده غذایی کامل است. در کشوری مانند هند که در آن وجود دارد انتهای خیابان مواد غذایی, منو, تغییرات در هر 5 متر ارائه بی نهایت انواع لطفا مشتری با بودجه دوستانه وعده های غذایی.

در مقایسه با خیابان های مواد غذایی, مواد غذایی, کامیون مواد غذایی و خدمات در حال مشاهده بهداشتی تر و بهتر گزینه به دلایل زیادی مانند استفاده از کارد و چنگال یکبار مصرف قابلیت جابجایی ساختار است که باعث می شود آن را آسان تر به حفظ و تمیز راه اندازی شبیه به رستوران پس از آن می تواند در ارائه بهتر کیفیت تغذیه ای در مواد غذایی نسبت به خیابان مواد غذایی, و غیره.

وقتی که می آید به ریسک در کسب و کار این مدل برتر از به طور منظم راه اندازی رستوران با عامل خطر کم است. رستوران ها محدود با محل در حالی که کامیون مواد غذایی انعطاف پذیر هستند. محل نقش عمده ای در موفقیت محصولات غذایی و آشامیدنی خروجی آن را به عنوان تولید عمده بلند. این مفهوم در قیمت پایین و کیفیت غذا به طوری که مقدار فروش مورد نیاز است برای تولید حداکثر درآمد که در آن محل نقش عمده ای.

آن تحرک از ویژگی های همچنین با این نسخهها کار به عنوان ابزار بازاریابی برای ایجاد نام تجاری خود محصول و فراهم می کند انعطاف پذیری در عملیات مانند تغییر به طور منظم از فروش به اینکه بخشی از بزرگتر رویداد به عنوان منبع ثانویه و یا بخش خاصی از منو و بسیاری از بیشتر که در آن تخیل فرد طول می کشد.

آنها همچنین انعطاف پذیر در شرایط اصلاح ساختار (منو, مهندسی, خدمات, مدیریت محصول طراحی و اکتشاف از محصولات جدید) و همچنین گسترش مفهوم (محصول و یا کسب و کار). در مقایسه با به طور منظم و رستوران و پویایی آن بیشتر از همه کاره و سازگار به تغییرات در طول زمان به دلیل کوچک مجموعه, محدود, تجهیزات و کارکنان.

این تبدیل به بهترین پلت فرم برای شرکت کننده جدید در مواد غذایی & آشامیدنی و صنعت این اجازه می دهد تا با داشتن کنترل بهتر و انعطاف پذیری بیشتر. این است که به ظاهر بهترین خیابان برای اولین بار کارآفرینان از آنها می توانید تحقیق و آزمایش با مدل خود را قبل از آنها مبادرت به ایجاد نشسته رستوران با سرمایه گذاری بالا و خطرات. پس از به دست آوردن یک دانش جامع یکی پس از آن می توانید شیرجه رفتن به یک نتیجه گیری در مورد آنچه که بهترین کار برای خود نشسته و رستوران. آینده کامیون مواد غذایی به نظر می رسد به حرکت به بالا در سود گراف در حال توسعه هند است.

[ad_2]

Leave a Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.