چانگان Cs35 برنده رقابت با جک S3 است؟!

هشت آپلود
در این مقاله می¬خواهیم با دو خودروی شاسی بلند چینی که اتفاقا مشتری¬های زیادی دارند آشنا شویم. در شرایط حال حاضر کشور ما که خودروهای اروپایی یا آمریکایی سخت¬تر پیدا شده و قیمت¬های آن¬ها سر به فلک کشیده، خودروهای چینی از فرصت استفاده نموده و بازار ایران را به دست گرفته¬اند. برویم و ببینیم این دو خودرو چه چیزی برای گفتن دارند.
مقایسه طراحی جک S3 و چانگان
آنچه که در نمای چانگان مشخص است نوعی عدم هماهنگی بین قسمت های ظاهری خودرو است حتی با وجود کمک گرفتن از طراحان ایتالیایی. این سردرگمی ممکن است برای بسیاری از کسانی که شناخت دقیقی از این خودرو ندارند ایجاد شود. و این بزرگترین نقص خودرو است. طراحی داخلی چانگان نیز ساده و با متریالی در حد متوسط دیده می¬شود.
طراحان جک s3 هر چند فرد را به یاد طراحی هیوندا خواهد انداخت اما نسبت به چانگان زیبا و جمع و جور¬تر به نظر می-رسد. با ورود به کابین خودرو نیز همین جذابیت را در طراحی داخلی خواهید یافت. متریالی که در ساخت کابین به ویژه داشبورد خودرو استفاده شده در سطح بالاتری نسب به کابین چانگان قرار دارد.

مقایسه فنی جک S3 و چانگان
چانگان Cs35 دارای موتوری با پیشرانه ای 4 سیلندری و با حجم 1598 سی سی است. موتور این خودرو از نوع تنفس طبیعی با قابلیت انتقال قدرت توسط دیفرانسل جلو ساخته شده است. قابلیت تولید 123 اسب بخار انرژی در 6 هزار دور در دقیقه و 160 نیوتن متر گشتاور را در 4 هزار دور در دقیقه از ویژگی¬های موتور این خودرو می¬توان به حساب آورد. جعبه دنده 4 سرعته از نوع خودکار و شتاب گیری خودرو در 15 ثانیه نیز از ویژگی های خاص چانگان است. این خودرو می تواند در یک ساعت 180 کیلومتر سرعت را تجربه کند.
اما جک چطور؟ موتور جک S3 دارای پیشرانه ای 4 سلندر 16 سوپاپه و حجمی برابر 1590 سی سی و انتقال قدرت در این خودرو توسط دیفرانسیل جلو است. موتور جک قابلیت تولید 107 اسب بخار را در 6 هزار دور در دقیقه و 155 نیوتن متر گشتاور را در 3500 دور در دقیقه دارد. گیربکس این خودرو از نوع CVT بوده که در سرعت های بالا می¬تواند خودرو را در یک ساعت با سرعتی برابر 175 کیلومتر به مقصد نزدیک¬تر کند.
مقایسه تجهیزات و ایمینی دو خودرو
• سیستم ترمز چانگان شامل انواع ترمزهای TCS، ESP، EBD، ABS، HBA و ترمزهای دیسکی در جلو و عقب است. به علاوه 4 ایربگ به کار رفته در این خودرو سیستم امنیتی نسبتا خوبی را برای آن فراهم کرده¬اند. سیستم صوتی چانگان مجهز به رادیو بوده و قابلیت پخش سی دی و MP3 را با استفاده از پورت¬های مختلف از جمله پورت USB داشته و مجهز به 6 بلندگو است. کروز کنترل و سنسور پارک عقب و جلو در حین پارک خودرو به شما کمک خواهند کرد. اگر کمربند ایمنی را نبندید سیستم هشدار دهنده حتما به شما تذکر خواهد داد. با استفاده از صندلی¬های چرمی که قابلیت تنظیم ارتفاع و زاویه دارند نیز لحظاتی خوبی را دراین خودرو خواهید داشت. سیستم روشنایی چانگان شامل چراغ مه شکن، چراغ مطالعه و چراغ¬های هالوژن جلو و عقب بوده که خود امتیازی مثبت برای خودرو محسوب می¬شوند. با استفاده از سیستم تهویه مطبوع و سانروف نیز می¬توانید از هوای تازه بیرون از خودرو استفاده کنید. از دیگر تجهیزات این خودرو می¬توان به موارد زیر اشاره کرد: کامپیوتر سفری
• گرمکن شیشه عقب
• ریموت کنترل
• برف پاک کن شیشه عقب
• قفل مرکزی
• آینه¬های جانبی مجهز به چراغ راهنما
اما تجهیزات جک چطور است؟ سیستم ترمز و ایربگ¬های جک نیز چیزی کم از چانگان ندارند. سیستم صوتی آن اما کمی پیشرفته¬تر بوده و با 6 بلندگو و داشتن انواع ورودی¬های iPod، USB، AUX و… در نوع خود بی نظیر است. جک نیز با داشتن سیستم¬های سنسور پارک عقب و فرمان برقی رانندگی بی دغدغه¬ای را برایتان فراهم می¬کند. سیستم روشنایی این خودرو از چراغ¬های روز گرفته تا چراغ¬های جلو مجهز به سیستم مشایعت تا منزل در سطح پیشرفته¬ای قرار دارند. با نشستن در این خودرو از صندلی چرمی، سانروف و تهویه اتوماتیک آن لذت ببرید. از دیگر تجهیزات این خودرو به موارد زیر می¬توان اشاره کرد:
• سیستم TPMS
• گرمکن صندلی
• کامپیوتر سفری
• سوکت پاور 12 ولت روی داشبورد آین¬های جانبی با چراغ راهنما
هشت آپلود
هشت آپلود
این دو کراس اوور مجبوب چینی نیز مانند تمام خودروهای هم تراز خود به نوعی خاص و منحصر به فرد بوده و مشتری¬های خود رادارند. چانگان را می¬توانید توسط سایپا و جک را توسط کرمان موتور سفارش و تهیه نمایید. کافیست از قبل این دو را خوب شناخته و با توجه به تعداد افراد خانواده خود و همینطور توان اقتصادی که دارید یکی از این دو را توسط نمایندگی آن سفارش دهید تا در اولین فرصت و با کم ترین هدر رفت وقت خودروی مورد نظر خود را جلوی درب منزلتان تحویل بگیرید.

منبع: چانگان Cs35 زیر ذره بین – پردیس گیم

Leave a Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.