پوشش پودر در مقابل مرطوب و آبکاری

جهان از دوتایی مهم ساخته شده است: مردان در مقابل زنان ، خوب در برابر شر ، محافظه کاران در مقابل لیبرال ها در میان بسیاری دیگر. در حالی که بسیاری از این نیروهای مخالف توجه زیادی را در مسابقات کینه ای سبک هیئت مدیره به خود جلب می کنند ، برخی از این باینری ها فقط در سطح مهم قرار می گیرند زیرا در انتخاب های خاص مهم می شوند. در دنیای تولید ورق های فلزی ، اختلاف کینه بین بهترین تکنیک های نهایی برای یک محصول جداگانه در یک تصمیم اسپلیت مشخص می شود. مسابقه بین پوشش پودر در برابر رنگ مرطوب و آبکاری فراتر از اتفاق نظر نیست … و در عوض تصمیم گرفته می شود به صورت موردی. به منظور درک بهتر کدام روش تکمیل فلز برای تولید محصول شما بهترین است. با درک اصول اولیه ، فرایندها و مزایا / اشکالاتی از پوشش پودر و رنگ / آبکاری مرطوب ، می توانید محصول خود را طراحی کنید تا سایر دیگران را بدوزید.

پوشش پودری
روکش پودر یک فرآیند اتمام است که در آن یک پوشش به صورت الکترواستاتیک به صورت سطح به عنوان پودر خشک و بدون شناور قبل از استفاده از حرارت برای نهایی کردن پوشش اعمال می شود. این پودر از هر تعداد محصول ساخته می شود: پلی استر ، پلی اورتان ، پلی استر – اپوکسی ، اپوکسی مستقیم و اکریلیک. پوشش پودر فرایندی است که باعث می شود یک ضخامت سخت و سخت تر از رنگ های معمولی حاصل شود. پوشش پودر را می توان در انواع محصولات ، از لوازم خانگی گرفته تا قطعات خودرو یافت.

فرآیند –
پوشش پودر را می توان از طریق یکی از دو فرآیند انجام داد: گرما و گرمانرم. ترموستات شامل مواد شیمیایی دیگری است که هنگام گرم شدن به پودر واکنش نشان می دهند. گرمانرمها هیچ ماده شیمیایی اضافی ندارند و در عوض فقط ذوب می شوند و وارد پوشش نهایی می شوند. هر دو فرآیند پوشش پودری کاملاً شبیه به این ویژگی متمایز است. پودر ترموست یا ترموپلاستیک با گرفتن ورودی پودر و اتصال مواد به یکدیگر ، گرم کردن مخلوط ، بیرون ریختن محصول و سپس شکستن محصول پلیمر درون تراشه هایی که می توانند داخل یک پودر ریز قرار گیرند ، ایجاد می شوند.

هر یک از فرآیندهای پوشش پودر به طور معمول پس از ایجاد پودر با تهیه این فلز به صورت پودری پوشش داده می شود. این جسم با توجه خاص به از بین بردن هر گونه مواد زائد و روغن که می تواند اتصال پودر خشک را مهار کند تمیز می شود. در مرحله بعد ، پودر خشک بصورت الکترواستاتیک اعمال می شود – فرآیندی که ذرات پودر و جسم از طریق یک افزایش الکترواستاتیک با ولتاژ بالا شارژ می شوند. این مرحله الکترواستاتیک پوشش پودری تقریباً 95٪ راندمان و بهره وری فرآیند پوشش را افزایش می دهد. کمتر رنگ تلف می شود و جسم فلزی کاملاً روکش می شود.

پوشش پودری پاشیده شده سپس در دمای حداکثر 400 درجه به مدت ده دقیقه درمان می شود تا پایان آن بر روی جسم قرار بگیرد. هنگام تنظیم ، پودر ذوب می شود و در اطراف جسم جریان می یابد. گرما نه تنها پودر را ذوب می کند بلکه پلیمر را به پلیمر سنگین تری متصل می کند که در انتهای شبکه ای محکم به هم وصل می شود. پخت نه تنها محصول ورق فلزی را پوشانده ، بلکه پلیمر را به یک محکم تر و سنگین تر وصل می کند.

مزایا – خرید رنگ پودری صدفی هدیش آرت
فواید فرآیند پوشش پودر بیشمار است. در مرحله اول ، پوشش پودری باعث ضخیم و ضخیم شدن محصولات فلزی می شود که از ماندگاری و ماندگاری بیشتری نسبت به نقاشی معمولی برخوردار است. دوم ، پوشش پودری به طور معمول یک لایه یک لایه است بنابراین روند آن می تواند بسیار سریع و آسان باشد. سوم ، روکش پودر می تواند شامل چندین رنگ و بافت های مختلفی باشد که پودرهایی که روی آن اسپری می شوند می توانند به صورت تخصصی دستکاری شوند. چهارم ، روکش پودر یک فرایند اتمام سازگار با محیط زیست است زیرا تعداد کمی از ترکیبات آلی فرار را تولید می کند. سرانجام ، پوشش پودری حتی بیشتر سطحهای آماده شده (سطوح افقی و عمودی) را ایجاد می کند زیرا پودر بدون قطره و اثر کاربردی اسپری و گرم می شود.

اشکالاتی –
دو فرآیند پوشش پودری دو اشکال اساسی دارد. اول ، پوشش پودری یک محصول ضخیم را برای محصولات فلزی تولید می کند. برای تولید پودر پوشش های نازک می تواند بسیار دشوار باشد ، به ویژه به دلیل اینکه این پلیمر نازک می شود ، تمایل به ایجاد یک بافت برآمدگی شبیه به پوست پرتقال می دهد. دوم ، کار با فلز کوچکتر ممکن است فرآیند اتمام کم هزینه تر یا پیچیده تر را ترجیح دهد. روکش پودر به مواد اسپری ، غرفه الکترواستاتیک و اجاق گاز نیاز دارد – تمام مواردی که می توانند گران قیمت و در پروژه های کوچک تر باشند.

مرطوب و آبکاری
رنگ مرطوب روند سنتی (هرچند فن آوری) استفاده از رنگ مایع بر روی یک محصول فلزی برای اتمام است. در بیشتر فرآیندهای ساخت فلز از اسپری ، پمپ یا رگ تحت فشار استفاده می شود تا رنگ مرطوب را به طور مساوی تحویل دهد. آبکاری فرایندی است که فلز آن بر روی یک سطح رسانا رسوب می کند. (به این فکر کنید که جواهرات چگونه می توانند از جنس طلا باشند.) از تزئینات برای مقاصد مختلف استفاده می شود: دکوراسیون ، مهار خوردگی ، بهبود فرسودگی ، سخت شدن ، کاهش اصطکاک یا بهبود چسبندگی رنگ.

فرآیند –
فرآیند

Leave a Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *