واقعی, مکزیکی, Guacamole – چگونه می توان آن را مانند Tia گوادلوپ

[ad_1]

فکر می کنم شما می دانید guacamole? مگر شما تا به حال معامله واقعی ساخته شده توسط دست در یک مکزیکی آشپزخانه–و یا حداقل در یک معتبر رستوران مکزیکی-شما از دست رفته چگونه والا این آووکادو ترکیب می شود.

و “معجون” است که دقیقا کلمه حق واقعی guacamole. مول در Nahuatl–زبان آزتک باستان–بدان معنی است که فقط. Guaca می آید از Nahuatl واژه آووکادو. آزتک عاشق این کرمی خوشمزه و بسیار سالم است.

پس چگونه شما را به واقعی “guac” راه حق پس از آن بیرون می آید و مزه آن را دوست دارم فقط سمت چپ Tia گوادلوپ مکزیکی cocina? در اینجا چیزی است که من یاد گرفتم در مکزیک مدرسه پخت و پز.

برای اولین بار قرار داده و مخلوط کن دور دور. در واقع شما را فراموش کنید ، واقعی guacamole خرس تقریبا هیچ رابطه ای به پوره چسبناک مشهد-گاهی اوقات abominated و حتی بیشتر با خامه ترش-که نشان می دهد تا حد اغلب در آمریکا جداول تحت نام guacamole. چیزی که واقعی باید دلپذیری با پشت سر هم از غنی آووکادو عطر و طعم و فقط یک اشاره از نیش می زنند.

به واقعا معتبر guacamole باید شتابزده در یک molcajete, قبل از اسپانیایی ملات و دسته هاون ساخته شده از سنگ های آتشفشانی است که شما هنوز هم برای فروش در هر مکزیک خیابان بازار است. این اجازه می دهد تا شما را به خرد کردن طعم دهنده مواد تشکیل دهنده با هم به یک رب قبل از اضافه کردن آوکادو پراکنده طعم یکنواخت. پس از مدرن ترین آشپزخانه آمریکایی ندارد molcajete, شما می توانید با استفاده از یک کاسه و پشت سنگین قاشق به جای.

برای بهترین عطر و طعم استفاده بسیار رسیده هاس آوکادو. نه تنها آنها طعم بهتر آنها همچنین تمایل به بی رنگ تر کند.

واقعی, مکزیکی, Guacamole

باعث می شود 3 فنجان (حدود 4-5 نفر)

3 رسیده هاس آوکادو

½ متوسط پیاز سفید خرد شده خوب

1 سیر میخک (اگر شما آن را دوست دارم) خوب خرد شده

1 تازه Serrano شیلی مختلف deveined و خرد خوب*

2 Tbls. گشنیز تازه خرد شده خوب

2 متوسط گوجه فرنگی خرد شده

1 قاشق چایخوری. آبلیمو (با استفاده از کوچک مکزیکی یا کلید لیمو)

½ قاشق چایخوری. نمک (بیشتر یا کمتر به سلیقه)

قرار دادن پیاز خرد شده و سیر و گشنیز و serrano به یک molcajete یا کاسه و مش همراه با ملات و یا پشت سنگین تا قاشق آب مخلوط کنید و آنها شروع به شکل خمیر. برش آووکادو نصف و حرکت شبیه چمچه زنی گوشت را با یک قاشق به کاسه در تکه های بزرگ. خوب مخلوط mashing آووکادو کمی اما نه تا زمانی که آن را یک خمیری پوره. مخلوط هنوز هم باید دلپذیری.

به آرامی مخلوط را در ریز تکه گوجه فرنگی, آبلیمو و نمک را به طعم و مزه. هم بزنید تا خوب مخلوط کنید.

خدمت در چیپس و یا بهتر است در خانه ساخته شده totopes–به ضخامت دست قطع تراشه های نان ذرت مکزیکی مشترک در سراسر مکزیک است. در مکزیک guacamole نیز معمولا در خدمت به شمع بر روی استیک tacos, fajitas carnitas یا اسپرد بر روی نان به جای سس مایونز در ساندویچ.

در حال حاضر چشم خود را نیش می زنند و لذت بردن از زبانه دار بزرگواران معتبر طعم واقعی مکزیکی guacamole.

*نکته: با یک شروع کوچک serrano سپس تست برای گرما. اگر شما مانند guacamole آتشین اضافه کردن بیشتر. اگر تازه serrano چیلس نیست در دسترس در منطقه شما, شما می توانید جایگزین تازه jalapenos اما عطر و طعم کمی متفاوت خواهد بود.

نکته 2: هرگز guacamole در پیشبرد. آووکادو رنگ به سرعت در تماس با هوا. شما می توانید با مخلوط کردن مواد اول چند ساعت در پیشبرد اگر شما می خواهم, اما صبر کنید برای اضافه کردن آووکادو و بعد مواد را تا زمانی که درست قبل از خدمت.

من یاد گرفتم که چگونه با ایجاد مکزیکی Guacamole در La Cocina مدرسه پخت و پز در سن میگول د الند, مکزیک. صاحب کریس رودلف واقعا می داند که راه خود را در اطراف یک مکزیکی ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد La Cocina با کلیک بر روی لینک زیر کلیک کنید و سپس پس از آن “کلاس آشپزی” تب.

[ad_2]

Leave a Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.