نظافت در آشپزخانه

[ad_1]

یک آشپزخانه تمیز الزامی است برای یک محیط زیست سالم. آشپزخانه جایی است که مردم آماده سازی مواد غذایی خود را و مانند استانداردهای بالا برای شخصی و بهداشت محیط زیست باید به دنبال. چه در خانه و یا در یک رستوران, آن است که همیشه مهم است برای حفظ سطح بالایی از نظافت در آشپزخانه. آشپزخانه بیش از هر مکان دیگری است که در اتاق بیشتر در معرض ابتلا به رشد و توسعه بیماری زا و باکتری ها و آفات است.

یک آشپزخانه تمیز آغاز می شود با سطح بالایی از بهداشت شخصی. این که آیا شما یک زن خانه دار داخلی به کمک و یا یک رستوران کارمند آگاه باشید از این واقعیت است که شما یک باکتری حامل و ممکن است با تصویب بیماری به دیگران بدون اینکه از آن آگاه است. شما نمی باید رسیدگی غذا با دست نشسته چرا که شما در معرض خطر عبور باکتری ها به مواد غذایی شما رسیدگی است. اگر شما یک رستوران, کارمند, دوش گرفتن همیشه قبل از گزارش به کار می کنند.

پاکیزگی محیط آشپزخانه نیز مهم است.. قبل از شروع پخت و پز, پاک, مقابله با تاپس, جداول و سایر سطوح در آشپزخانه. این نه فقط در مورد پاک کردن سطوح پایین آن را نیز مورد مطابق با سطوح مانع از رشد باکتری است. رفت و برگشت طبقه و پاک کردن دیوار, تمیز کردن روزانه یا بیشتر در صورت لزوم. مایعات ریخته شده بر روی کف و سطوح دیگر نیاز به مراقبت با استفاده از ضد عفونی کننده مناسب. علاوه بر حذف هر گرفتاری که آویزان از آشپزخانه. تمیز کردن سینک است که بیشترین شاخص سطح بهداشت در آشپزخانه خود را. اگر شما در حفظ و خود را سینک, تمیز, تمام, دیگر آیتم های آشپزخانه و ظروف و تجهیزات و سطوح را به دنبال خواهد داشت.

حذف هر گونه مواد غذایی که ریخته یا قطره بر روی سطوح آشپزخانه بلافاصله. به یاد داشته باشید باکتری ها رشد خوبی در مکان های که در آن وجود دارد و خاک و مواد غذایی است. شستشو و خشک همه آشپزخانه ظروف پس از شستشو اما قبل از قرار دادن آنها را دور. هر مرحله مهم است و حذف خاک تضمین آشپزخانه خود را امن است برای تهیه غذایی که برای مصرف انسان است.

تجهیزات مبلمان و لوازم الکترونیکی نیز باید تمیز شود قبل از استفاده از. به طور معمول تمیز کردن یخچال, اجاق گاز, اجاق مایکروویو و فریزر و سایر لوازم آشپزخانه. تمیز کردن در اینجا ممکن است شامل تمیز کردن قطعات داخلی لوازم خانگی مانند یخچال و فریزر.

مدیریت پسماند بسیار مهم است به طور کلی نظافت در آشپزخانه. نم نم هر آشپزخانه زباله با فنیل و پوشش آن. دفع زباله در اسرع وقت عملا ممکن است به تضعیف هجوم آفات مانند موش.

حرفه تمیز کردن شرکت ها به منابع موجود را به انجام متخصص تمیز کردن آشپزخانه. هر زمان که شما احساس ضعف تمیز کردن وظایف تماس با یک شرکت تمیز کردن. این تیم از کارشناسان و ابزار ارائه خدمات مربوط به فراشی در راحتی شما.

[ad_2]

Leave a Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *