راهنما برای اندازه های میلگرد – مروری بر میله های تقویت کننده فولاد

چرا ما هنگام طراحی سازه ها به اندازه ها و استاندارد های مختلف میلگرد نیاز داریم؟
در این مقاله مروری بر میله های تقویت کننده فولاد ، اهمیت آنها در پروژه های ساختمانی و دلیل اهمیت کیفیت فولاد برای شما ارائه می شود.
ما در مورد فاکتورهای اصلی آزمایش مورد نیاز میلگردهای فلزی برای اطمینان از مطابقت با استانداردهای لازم ، بحث خواهیم کرد و ما همچنین به برخی از توصیه های میلگرد برای پروژه های مختلف نگاه خواهیم کرد.
نوار تقویت شده از فولاد یا میلگرد برای تقویت بتن در کار ساختمان استفاده می شود. اگر شما با آن ناآشنا باشید ، می تواند منطقه ای پیچیده از ساخت و ساز باشد که بتوان از آن استفاده کرد. اندازه میلگرد بسیار متفاوت است و انتخاب صحیح برای شغل به دانش و مهارت خاصی نیاز دارد.

و همچنین اندازه میلگرد ، کیفیت نیز مورد توجه مهمی است. خوشبختانه ، استانداردهای جهانی وجود دارد که بدون توجه به منبع ، خصوصیات فیزیکی ، مکانیکی و شیمیایی میلگرد را حاکم می کند. این به نوعی به منظور اطمینان از ایمنی و سازگاری در پروژه های عمرانی در سراسر جهان پیش رفته است.

قبل از نگاهی عمیق به اندازه میلگرد ، به طور خلاصه بحث خواهیم کرد که چگونه میلگرد مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی مطابقت دارد یا خیر.

اندازه میلگرد
در هنگام قرار دادن میلگرد قبل از ریختن بتن باید احتیاط بیشتری شود.

کیفیت فولاد
برای تأیید صحت و ارزیابی کیفیت میلگرد تولید شده ، آزمایش مکانیکی مناسب لازم است. این تعیین می کند که میلگرد مورد استفاده مطابق با مشخصات منتشر شده باشد ، کیفیت محصول را تضمین می کند. فاکتورهای مختلفی وجود دارد که باید مورد آزمایش قرار گیرند که در دسته های زیر قرار می گیرند:

استحکام کششی
خم شدن / انعطاف پذیری
فشرده سازی قیمت میلگرد
خستگی
چرا ما به اندازه های مختلف Rebar نیاز داریم؟
میلگرد در بتن یکپارچگی ساختاری یکنواخت را فراهم می کند ، حتی اگر مواد بتنی در فشرده سازی بسیار قوی باشند ، اما تقریباً کاملاً از مقاومت کششی عاری است. بدون تقویت ، این ضعف ذاتی بتن در رفتار مواد آشکار می شود زیرا باعث خم شدن و به راحتی شکستگی می شود.

بنابراین ، انتخاب اندازه و وزن میلگرد صحیح برای شیوه های ایمن سازی ساختمان بسیار مهم است.

از چه اندازه میلگرد باید استفاده شود؟
برای پروژه های کوچک و کوچک داخلی ، میلگرد با قطر 6 میلی متر ، 8 میلی متر و 10 میلی متر معمولاً کفایت می کند.

به عنوان مثال ، روش معمول برای درایوهای جاده ای و پاسیو استفاده از سبکترین میلگرد 6 میلی متر است. در نظر داشته باشید که این مربوط به پروژه های کوچکتر است که تحمل بارهای حداکثر و در نتیجه ایجاد فشارهای کششی کم باشد.

در حالی که ، برای ساخت دیوارها ، اسکله ها یا ستون ها ، توصیه می شود از میلگرد 8 میلی متر یا بیشتر استفاده شود. به طور مشابه ، برای ساخت پایه ها ، پایه ها و غیره انتخاب خوبی میلگرد 10 میلی متر خواهد بود. قطر 10 میلی متر یا میلگرد بیشتر بهتر است برای پاورقی ها و پایه ها برای به حداقل رساندن تسویه حساب باشد.

برای مقیاس های بزرگ ، پروژه های مهندسی عمران مانند پل یا ساخت تونل ، میلگرد با قطر بالاتر مورد استفاده قرار می گیرد ، به خصوص در مواردی که به طول های طولانی احتیاج دارید.

نصب اندازه میلگرد مناسب برای موفقیت در پروژه کل بسیار مهم است. قرارگیری میلگرد باید حتی در طول پروژه باشد. هنگامی که یک تخته مسطح مورد بررسی قرار می گیرد ، مانند یک راهرو ، معمولاً از میلگرد 6 میلی متری در فاصله شبکه 450 میلی متر استفاده می کنید. برای یک پاسیون احتمالاً از میلگرد با قطر 6 میلی متر با فاصله شبکه در حدود 600 میلی متر استفاده می کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشخصات میلگردهای فلزی در انگلستان ، لطفاً به فولاد BS 4449: 2005 برای تقویت فولاد تقویت شده با جوشکاری شده بتونی ، میله ، کویل و محصول فرسوده مراجعه کنید. این استاندارد ملی است که جایگزین استاندارد اروپایی برای تقویت بتن شده است.

قدرت بازده
استحکام عملکرد یا استحکام کششی هنگام طراحی میلگرد مورد توجه مهمی است. این اندازه گیری نشانگر استحکام کلی فولاد است. از فولاد با عملکرد بالا بهترین استفاده برای میلگردهای سنگین است و از تقویت درجه 500 برخوردار استحکام عملکرد 500 مگاپاسکال (یا N / mm2).

حداکثر قدرت عملکرد مجاز تحت BS 4449: 2005 650 MPa است.

لطفا توجه داشته باشید که تنظیم اندازه میلگرد با افزایش قطر باعث دو برابر شدن آن نمی شود. قدرت قطعی در افزایش عملکرد وجود دارد ، اما درجه فولاد بیشتر بر آن تأثیر می گذارد.

Leave a Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.