جالب و کمتر شناخته شده حقایق در مورد راجستان هند

[ad_1]

راجستان – “سرزمین پادشاهان” است که هند بزرگترین دولت های منطقه (10.4% هند را به کل منطقه). آن قرار داده شده است در سمت شمال غربی این کشور که آن را پوشش می دهد بسیاری از وسیع و نامهربان بیابان است که همچنین به عنوان شناخته شده “راجستان کویر” و “بزرگ هند کویر”. سهام آن در مرز مشترک با پاکستان در استان پنجاب در شمال غرب و سند به غرب در امتداد Sutlej-دره رود سند.

دولت تشکیل شد که Rajputana (نام تصویب شده توسط راج بریتانیا برای وابستگیهای آن در منطقه – ادغام شد و به قلمرو هند) در تاریخ 30 مارس سال 1949. بزرگترین شهر و پایتخت آن جیپور است که همچنین شناخته شده به عنوان شهر صورتی است و واقع در دولت سمت شرق. برخی از دیگر شهرهای مهم جودپور Udaipur Bikaner کوتا و اجمیر.

برخی از جالب ترین و کمتر شناخته شده حقایق در مورد این “سرزمین پادشاهان” عبارتند از:

سابقه تاریخی

1. Gurjars

در این بخش از کشور Gurjars حکومت برای بسیاری از سلسله های. منطقه شناخته شده بود به عنوان Gurjaratra. تقریبا تمام شمال هند اذعان برتری از Gurjars با خود صندلی قدرت در قنوج تا قرن دهم.

2. Gurjara-Pratihara

از 8 به 11 قرن Gurjar Pratihar امپراتوری عمل به عنوان یک مانع برای مهاجمان است. رئیس دستاورد Gurjara Pratihara امپراتوری دروغ در آن موفق مقاومت در برابر تهاجم خارجی از غرب است. مورخ R. C. Majumdar گفت که این آشکارا اذعان کرد توسط نویسندگان است. او در ادامه با اشاره هندی مورخان تعجب کرده اند که پیشرفت مهاجمان مسلمان در هند آهسته است که در مقایسه با پیشرفت سریع در دیگر نقاط جهان. در حال حاضر وجود دارد به نظر می رسد کمی شک که آن قدرت Gurjara Pratihara ارتش که به طور موثر مسدود پیشرفت اعراب فراتر از محدوده سند خود فتح برای نزدیک به 300 سال است.

3. تاریخی قبایل

به طور سنتی, راجپوت, قوم, Meenas, Gurjars, Bhils, Rajpurohit, Charans, Yadavs, Bishnois, Sermals, PhulMali () و دیگر قبایل ساخته شده یک سهم بزرگ در ساختمان راجستان. همه این قبایل دچار مشکلات بزرگی در حفظ فرهنگ خود و زمین است. میلیون ها نفر از آنها کشته شدند در حالی که در تلاش برای محافظت از زمین های خود را. تعدادی از Gurjars پاک شده است در Bhinmal و اجمیر مناطق در حالی که مبارزه با اشغالگران است. Bhils یک بار حکومت کوتا. Meenas بودند حاکمان بوندی و Dhundhar منطقه است.

4. عمده حاکمان

(من) سجاف چاندرا Vikramaditya: هندو امپراتور سجاف چاندرا Vikramaditya متولد روستای Machheri در منطقه الوار در 1501. او برنده 22 جنگ در برابر افغان ها از پنجاب به بنگال از جمله متحده اجمیر و الوار در راجستان. در سال 1556 در نبرد دهلی او نیز شکست نیروهای اکبر دو بار در آگرا و دهلی قبل از الحاق به تاج و تخت دهلی نو و ایجاد “هندو راج” در شمال هند اگر چه برای کوتاه مدت از Purana قویلا در دهلی نو. در حالی که مبارزه در برابر مغول سجاف چاندرا کشته شد در میدان جنگ در نبرد دوم از پنیپت در 5 نوامبر 1556.

(ii) Maharana Pratap: در نبرد معروف از Haldighati (1576), Maharana Pratap از Mewar خنثی اکبر و بعد عمل از مناطق کوهستانی از پادشاهی خود را. Maharana اصلی متفقین بودند Bhils در طول این جنگ است. این حملات عمدتا دفع حتی اگر نیروهای مغول به تعدادشان کمتر Mewar راجپوت در همه جنگ ها جنگ بین آنها است. جنگ Haldighati مبارزه بود بین 10,000 Mewaris و یک 100,000-قوی مغول نیروی (از جمله بسیاری از Rajputs مانند Kachwahas از Dhundhar).

(iii) مهاراجه Suraj Mal: Jat پادشاه مهاراجه Suraj Mal (Feb 1707 – 25 Dec 1765) یا Sujan سینگ بود حاکم بهرتپور در راجستان. یک مورخ معاصر توصیف کرده است او را به عنوان “افلاطون از صیفی جات مردم” و توسط مدرن نویسنده به عنوان “صیفی جات اودیسه” به دلیل سیاسی خود هوش ثابت عقل و چشم انداز روشن.

حفاظت از حیات وحش

راجستان نیز شناخته شده برای آن در پارک های ملی و پناهگاه های حیات وحش. وجود دارد چهار پارک ملی و پناهگاه حیات وحش:

یک) Keoladeo پارک ملی Bharatpur,

ب) Sariska رزرو ببر از الوار Ranthambore

ج) پارک ملی سوائی مادھوپر

d) کویر پارک ملی Jaisalmer

خشک جنگل موسسه تحقیقات (آفریقا) است سطح ملی موسسه از وزارت جنگل واقع شده است در جوداپور است که به طور مداوم کار می کند در بیابان گیاهان و حفاظت از خود.

اقتصاد

الف) اقتصاد راجستان است که در درجه اول کشاورزی و شبانی. دولت نقدی محصولات هستند و پنبه و توتون و تنباکو.

ب) راجستان است که در میان بزرگترین تولید کنندگان روغن های خوراکی در هند و دوم بزرگترین تولید کننده دانه های روغنی.

ج) راجستان نیز پشم بزرگترین-تولید دولت در هند و اصلی تریاک تولید کننده و مصرف کننده است.

d) اصلی صنایع معدنی بر اساس مبتنی بر کشاورزی و پارچه بر اساس.

e) راجستان دومین تولید کننده الیاف پلی استر در هند.

f) چند برجسته شیمی و مهندسی شرکت واقع در شهرستان کوتا در جنوب راجستان.

جمعیت

یک) راجستان جمعیت ساخته شده است عمدتا از هندوها که حساب برای 87.45 درصد از جمعیت

ب) مسلمانان را تشکیل می دهند 10.08% سیک ها 1.27% و جین 1 ٪ از جمعیت.

ج) ایالت راجستان است و همچنین پر از سندی که به راجستان از استان سند (در حال حاضر در پاکستان) در هند و جدایی پاکستان در سال 1947.

فرهنگ

راجستان است و غنی فرهنگی و هنری است و سنت های فرهنگی که منعکس کننده هند باستان راه زندگی است. وجود غنی و متنوع فرهنگ عامیانه از روستاها که اغلب به تصویر کشیده شده است و نمادی از دولت است.

یک) بسیار کشت موسیقی کلاسیک و رقص خاص خود را دارد و سبک است که بخشی از سنت فرهنگی راجستان. موسیقی و آهنگ است که به تصویر کشیدن روز به روز روابط و کارهای اغلب متمرکز در اطراف آوردن آب از چاه یا برکه.

ب) راجستانی پخت و پز بود و هر دو تحت تاثیر جنگ مانند شیوه زندگی ساکنان آن و در دسترس بودن مواد تشکیل دهنده در این منطقه خشک.

c) مواد غذایی است که می تواند برای چند روز می تواند بدون خورده گرم ترجیح داده بود.

د) scarcities از آب تازه و سبزیجات سبز باید در همه حال خود را در اثر پخت و پز.

e) آن شناخته شده است برای میان وعده های خود را مانند Bikaneri Bhujia.

f) از دیگر غذاهای معروف شامل bajre کی roti (نان ارزن) و lashun کی ترشی (داغ, سیر, رب), mawa kachori Mirchi بداء Pyaaj Kachori و ghevar از جودپور الوار ka Mawa (شیر کیک), malpauas از پوشکر و rassgollas از بیکانر.

g) نشات گرفته از Marwar منطقه از دولت است و مفهوم Marwari Bhojnalaya یا رستوران های گیاهی, امروز در بسیاری از نقاط هند که ارائه مواد غذایی گیاهی از Marwari مردم است.

ثانیه) 4 Dal-Bati-Churma است بسیار محبوب در راجستان.

i) The Ghoomar رقص از جوداپور Marwar و Kalbeliya رقص Jaisalmer را به دست آورد به رسمیت شناختن بین المللی.

ج) موسیقی محلی است که بخش بزرگی از راجستانی فرهنگ است. Kathputli, Bhopa, چانگ, Teratali, Ghindr, Kachchhighori و Tejaji نمونه هایی از سنتی راجستانی فرهنگ است.

k) آهنگ محلی معمولا ballads که مربوط به اعمال قهرمانانه و داستان عشق و مذهبی و یا مذهبی آهنگ شناخته شده به عنوان bhajans و banis که اغلب همراه با آلات موسیقی مانند dholak, سه تار و sarangi نیز آواز.

l) راجستان آن شناخته شده است سنتی رنگارنگ, هنر. بلوک چاپ کراوات و رنگ چاپ Bagaru چاپ Sanganer چاپ و زری دوزی عمده محصولات صادراتی از راجستان.

m) صنایع دستی اقلام مانند مبلمان چوبی و صنایع دستی, فرش و سفال آبی معمولا در اینجا یافت نشد.

n) اصلی جشنواره های مذهبی هستند Deepawali, هولی Gangaur, Teej, Gogaji شری Devnarayan Jayanti, ماکار سانکرانتی و Janmashtami به عنوان اصلی دین هندو است.

o) راجستان صحرا جشنواره برگزار می شود یک بار در سال در طول زمستان است.

p) در اختیار داشتن روح شده است در مستند مدرن راجستان. برخی از ارواح در اختیار داشتن Rajasthanis دیده می شود به عنوان خوب و مفید در حالی که دیگران دیده می شود به عنوان نحس است.

گردشگری

راجستان جذب 14 درصد از کل بازدید کنندگان خارجی در طول سال 2009-2010 است که در جایگاه چهارم در میان کشورهای هند است. آن است که چهارم نیز در داخلی گردشگری بازدید کنندگان است.

بسیاری از مردم از سراسر جهان می آیند برای تور راجستان به دلایل زیر:

یک) کاخ جیپور و اجمیر-Pushkar دریاچه Udaipur, بیابان قلعه جودپور Taragarh فورت (ستاره فورت) در اجمیر و بیکانر و Jaisalmer رتبه در میان ارجح ترین مقصد در هند برای بسیاری از گردشگران هر دو هندی و خارجی است.

ب) گردشگری حساب هشت درصد از دولت محصول داخلی است. بسیاری از پیر و غفلت کاخ ها و قلعه ها تبدیل شده اند به میراث هتل ها.

ج) راجستان معروف آن قلعه حک معابد و تزئین Havelis که ساخته شد توسط پادشاهان راجپوت در قبل از اسلام دوران راجستان.

d) راجستان جیپور Jantar Mantar قلعه mehrangarh و Stepwell از جودپور Dilwara معابد Chittorgarh فورت, دریاچه, قصر, نقاشی های مینیاتوری در بوندی و متعدد شهرستان قصر و Havelis بخشی از میراث معماری هند است.

e) جیپور شهر صورتی است که برای باستان خانه های ساخته شده از یک نوع ماسه سنگ توسط یک رنگ صورتی.

f) در جوداپور حداکثر خانه ها به رنگ آبی است.

g) در اجمیر وجود دارد سنگ مرمر سفید Bara-دری در Anasagar دریاچه.

[ad_2]

Leave a Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *